SULU FİLTRE SİSTEMLERİ

Restorant Sulu Filtre

Kıraathane Filtreleme

Fabrika Sulu Filtreleme

Yemekhane Sulu Filtreleme

Izgara Salonu Sulu Filtreleme

Disko-Bar Sulu Filtreleme

Dönerci Sulu Filtreler

Özel Sulu Filtreler

Spiral Borular

SULU FİLTRE
EKİPMAN SİSTEMLERİ

Sulu Filtreler Ekipmanları

Özel Sulu Filtre Motoru

Sulu Filtre özel Filtresi

Karbonlar

Diğer Fan ve Aksamlar 

MUTFAK SİSTEMLERİ

Filtreli-Filtresiz Davlumbazlar

Mutfak Davlumbazları

Havalandırma Projelendirme / Tahattüt


BACA SİSTEMLERİ

Baca Sistemleri

Doğalgaz Bacaları (TSE/CE BELGELİ)

Spro Boru Bacaları

Yuvarlak Bacaları

Her nevi Baca İmalat ve Montaj

Paslanmaz Çelik Baca

Rüzgar Gülü

Özel Üretim Projeleriniz

Büyük Bacalar

Fabrika Bacaları

SULU FİLTRE SİSTEMLERİ NEDİR ?

Sulu filtre sistemi restoran, yemekhane, kıraathane gibi kimyasal barındırmayan fakat çevreye kokulu egzoz salgılayan tesislerin kullanması gereken havalandırma sistemidir. Sulu filtre sistemleri kalabalık alanlarda, insan yoğunluğu çok olan yerlerde istenmeyen koku yayılımını engellemek ve sağlıklı bir hava için şarttır!

Sulu filtre çalışma şekli kirli havayı su ile çökertme olarak özetlenebilir. Filtre içerisindeki şapka üzerinde bulunan bacayı çevreleyen fıskiyelerle yapılan püskürtme sayesinde su ile partiküller karşılaşarak baca içerine çökertilerek hapsolur. Hapsolan partiküller baca tahliyesinden kanalizasyona atılır. Dumandaki kükürt dioksit oranının ayarlanmasını sağlar. Sulu filtre pide ve ekmek fırınlarında, alışveriş merkezinde, barlarda, otel, konut, kafeterya gibi alanlarda faaliyet gösterir. Sulu filtre birçok belediyeye devlet tarafından kullanılması zorunludur. TSE standartlarına uygundur. Duman içerisindeki kül, toz ve partikülleri tuttuğu için çevreyi temiz tutar. Karbondioksit oranını düzenlediği için havayı %91 gibi büyük bir oranda temiz tutar. Aynı zamanda su tüketimi minimumdur. Bundan dolayı sıkça tercih edilir, kullanılır. Sulu sistem filtrelerinin verimli bir şekilde çalışması ve ölçümlerde 

gerekli değerleri sağlaması için belirli oranlarda ve genişlikte tasarlanması, yeterli miktarda su püskürtmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle gerekli tasarım çalışması yapılmalıdır. Aksi takdirde sulu baca filtresi 

sistemi verimsiz çalışacaktır. Sulu sistem filtre ünitesi yemek kokuları (ızgara , balık vb. kokular) dumanlı hava, zehirli hava ve tozların atmosfere atılmadan önce temizlenmesini sağlar.  Sulu Sistem Filtre Ünitesi Aspiratörle birlikte ayrı ayrı üretilir. 2.000 m³/h -25.000 m³/h de­ğerleri arasında özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Yıkama ünitesi içi 2 kat antipas siyah sacdan diğer elektrostatik toz boyalı olarak üretilmektedir. İstek doğrultusunda paslanmaz olarak ta imalatı yapılmaktadır. Dumansız kokusuz baca filtresi, davlumbazdan çıkan borunun üzerine montaj edilerek çıkan kirli havayı su devir daim sistemi ile hava içindeki partiküller temizlenmektedir. Dumanın yoğunluğuna göre püskürtme sistemi çoğaltılıp metal ve karbon filtre destekleri ile koku, duman ve buharın bacadan kaçmasını engeller. Bu sistem ayını zamanda davlumbaza yakın takıldığından baca yangın riskini de sıfıra indirmektedir. Yine bu sistem sayesinde çatıya kadar çıkan metrelerce boruyu kullanmak zorunda kalmayız.

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ NERELERDE TERCİH EDİLİR?
Sulu filtre Havalandırma sistemi doğal havalandırmanın olmadığı ve yeterince hava sirkülasyonun olmadığı her alanda insan sağlığını korumak adına kullanılmasına dikkat edilmesi gereken bir sistemdir. Havalandırma sistemleri ev işyeri ve tüm sanayi kuruluşlarında tercih edilir. Havalandırma sistemleri kentleşmenin yoğun olduğu ve nüfus yoğunluğunun artışı ve sanayi bölgelerinin geliştiği her yerde bir ihtiyaç halini alarak havalandırma gerekli hale gelmiş durumda Gelişmiş ve gelişmekte olan tüm dünya ülkelerinde havalandırma sistemleri zorunlu ve bazı bölgelerde yasa ile mecburi hale gelmiştir.

SULUFİLTRE HAVALANDIRMA YAPIMINDA DA  ÖNEM ARZ  EDİLECEK EN ÖNEMLİ KURALLAR

 • Mekandaki sıcaklık seviyesinin en uygun hale getirilmesi.
 • Havalandırma sisteminin hava hızına eşdeğer olması.
 • Mekana verilen havanın temiz olması ve uygun filtre kullanılması.
 • İç mekana tam oranda, temiz hava girişi sağlanmalı
 • Havalandırma sağlanan mekanda cereyana sebep olunmamalıdır.
 • Havalandırma sisteminin sessiz çalışması gerekir.
 • Mekandaki hava uygun şekilde dağıtılıp toplanmalıdır.

HAVALANDIRMA SİSTEMİ ELEMANLARI
Havalandırma Fanı: Havalandırma sistemlerinde havaya yön veren mekanik düzenektir.Havalandırma sistemi uygulanacak alanın mekanik hesapları yapılarak uygun debiye sahip ve kullanım alanina uygun fan seçilir.Havalandırma fani havalandırma sistemlerinde en önemli unsurlardan birisidir. Havalandırma sistemlerinde fanlar aksiyal ve radyal olararak sınıflandırılır ve birçok çesidi bulunmaktadır. Havalandırma sistemlerinde kullanılan bazı fan cesitleri aşağıdaki gibidir:

 • Salyangoz tipi fanlar
 •  Hücreli tip fanlar.
 •  Çatı tipi Fanlar
 •  Plastik fanlar
 •  Kare kanal tipi fanlar
 •  Oval kanal tipi fanlar
 •  Duman tahliye fanlar Sulufiltre Havalandırma sistemlerinde kullanılan fan çesitleri bu kadarla sınırlı olmamakta ve çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir

Havalandırma Sistemlerinde Kullanılan Hava Kanalları

Havalandırma sistemlerinde istenilen her ebatta hava kanalı imalatı yapılmaktadır.
Başlıca havalandırma hava kanalı tipleri.

 • Kare hava kanalı
 • Dikdörtgen hava kanalı
 • Yuvarlak hava kanalı (sipro)
 • Elips Hava kanalı
 • Esnek hava kanalı

Sulufiltre Havalandırma sistemleri uygulamasında başlıca kanal imalat ürünleri aşağıdaki gibidir:

 • Galvanizli sacdan imal edilmiş hava kanalı
 • Paslanmaz sacdan imal edilmiş hava kanalı
 • Plastik hava kanalı
 • Alüminyum hava kanalı malzemelerinden hava kanalı imalatı ve montjı yapılmaktadır.

Havalandırma Sistemlerinde Menfez Nasıl Olmalıdır?
Sulufiltre Havalandırma sistemleri elementlerinden birisi de menfezdir. Menfez seçimi son derece önemlidir. Menfez hava kanalından geçen havanın, mekana aktarılacak veya mekandan atılacak havanın ayarlı bir şekilde giriş-çıkışını sağlayan ana kapısıdır. Havalandırmanın kalp kapakçığı konumundadır. Havalandırma sistemlerinde menfez istenilen ebatta ve renkte üretilebilir Havalandırma sistemlerinde kullanılan menfez alüminyum paslanmaz ve plastik hammadelerden üretilmektedir.

Havalandırma Sistemlerinde Yalıtım Nasıl Olmalıdır?
Sulufiltre havalandırma sistemlerinde mekanın ısıtma ve soğutma işlemini gerçekleştirebilmek için hava kanallarının yalıtımının iyi yapılması gerekir. Havalandırma sistemlerinde sıcak hava yalıtım için taş yünü veya cam yünü çeşitleri tercih edilmektedir. Havalandırma sistemlerinin sıcak hava yalıtımı için ise sağlıklı kauçuk ürünler kullanılır böylelikle ısı kaybı önlenmiş olur. Bu sayede havalandırma sistemi verimli çalışır ve sistemden oldukça tasarruf sağlanır.

SULUFİLTRE HAVALANDIRMA DA FİYAT ALINIRKEN NELERE ÖNEM VERİLMELİ.
Sulufiltre Havalandırma sistemi ve hizmet satın alacak kişiler öncelikle uygulama yapacak firmanın kullanacağı malzemenin kalite ve garanti şartlarını sorgulamalı ve isteğe uygun olup olmadığına dikkat ederek, fiyat çalışmalarında kullanılacak malzemenin özelliklerini araştırılmalıdır.
Sulufiltre Havalandırma sistemlerinde önemli unsurlardan biri de havalandırma uygulamasını yapan firmanın yaptığı işlerde verdikleri garanti hizmetidir, havalandırma sistemi teslim edildikten sonra da her türlü  problem karşısında 7/24 servis hizmeti sağlayan imalatçı firmayız.

Ürünlerimiz % 100 Yerli Üretim 1.Sınıf işçilik ile 5 Yıl Garanti Sunmaktadır.

Sabır Havalandırma Olarak Söz Veriyoruz ! "EN UYGUN FİYAT ve EN KALİTELİ İŞÇİLİK"

TOP